Tenis Kort Türleri

Tenis Kort Türleri

TENİS KORTU TÜRLERİ

Beş ana türde kort vardır. Kortların yüzeyinde kullanılan malzemeye bağlı olarak her topun yüzeye sekmesindeki hızı farklıdır. Bu da iki kişilik oyunlarda oyunun seviyesini etkileyebilir. En bilinen beş kort türü:

  • Toprak Kort
  • Çim Kort
  • Sert Kort
  • Halı Saha Kortu
  • Sentetik Kort

Açık alan Tenis Kortu alt yapı, asfalt ve beton olarak hazırlanmaktadır. (Toprak kort ve suni çim zeminlerde mevcuttur) Dünyada ve Türkiyede en fazla tercih edilen altyapılar beton ve asfalttır. Buna göre beton altyapı için ayrı, asfalt altyapı için ayrı sportif zemin kaplama alternatifleri geliştirilmiştir.

Yukarıdaki nitelikteki asfalta m² ‘ye  2 kat  Resurfacer pürüzleri giderme malzemesi uygulanacak üzerine  2 kat premix  boya, hafif  suyla sürme kıvamında inceltilerek uygulanacak 2 kat premix boya standart çizgiler çizilecektir
Tenis kortlarında ihtiyaç duyulan tenis ürünleri ; metal tenis direği,alüminyum tenis direği,tenis filesi (net) ,tenis hakem koltuğu,tenis oturma bankları firmamız üretimini ve satışını yapmaktadır.tenis ürünlerinde ayrıca tenis raketleri,tenis topları ve tenis kıyafetleri satışı yapmaktadır.

AKRİLİK KAPLAMA:(Basic Sistem)

Mevcut asfalt yaz sezonu için 7-10 gün bekledikten sonra, oto yıkama ile kılcal yıkanarak,asfalt yapısından kaynaklanan topraklar temizlenecek,saha kuruduk dan sonra akriliğe geçilir.
Yukarıdaki nitelikteki asfalta m² ‘ye  2 kat  Resurfacer pürüzleri giderme malzemesi uygulanır ve üzerine  2 kat premix  boya, hafif  suyla sürme kıvamında inceltilerek uygulanır ve 2 kat premix boya standart çizgiler çizilir.

akrilik

POLÜRETAN ZEMİNLER

Alt katmanı  8-10mm kalınlığında dökme veya rulo SBR Kauçuk üzerine gözenek kapatıcı astar uygulaması ile üst tabaka 2 mm kalınlığında poliüretan elastomer’den teşkil eder. Epoksi bazlı mat boya ile sonlanan spor zemin sistemidir. Hassas bir uygulama gerektirdiğinden yetkin personel tarafından uygulama yapılmalıdır. Ek yeri içermez, uzun ömürlüdür. Top % 96 oranında ( Jarre metodu ) geri zıplar ve ters bir titreşim oluşturmaz. Sistemin uygulaması basit, ekonomik ve güvenlidir. Daha çok kapalı mekanlarda tercih edilir.

poliuretan-tenis-kortu

EPDM Zeminli Tenis Kortu- ÇOK AMAÇLI, SU GEÇİRGEN EPDM SENTETİK SPOR SAHALARI ZEMİN KAPLAMASI

Tenis, basketbol, voleybol, futbol ve diğer top oyunlarından atletizm yarışmalarına kadar değişik sporlar ile çocuk oyun alanları için kullanılabilen çok maksatlı bir kaplama sistemidir. Poliüretan ve EPDM kauçuk esaslı bu sistem  aşınmaya karşı çok dayanıklıdır.  Elastikiyet ve darbe yastıklama özellikleri yüksek olması kasları sertleştirmez; sporcuların daha az  yorulmalarını sağlar.Hiç bakım gerektirmez. Su geçirgen olması yağmurdan sonra hemen oynama imkanı verir. Özel finişer makinalar ile 10 mm kalınlığında tek kat olarak uygulanan bu sistem daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir. Yapımda kullanılan finişer makina tüm saha genelinde muntazam bir kalınlık ve düzgün bir yüzey sağlar.

tenis-kortu

Tenis kortları okullarda,özel sitelerde,üniversitelerde,belediye parklarında ve özel mülklerde tercih edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>